YSK

YSK SEÇMEN BİLGİ KAĞITLARI NE ZAMAN DAĞITILACAKYSK Gov TR Duyurusu: 30 Mart 2014 Yerel seçimlerinde oy kullanacakların Seçmen Bilgi Listeleri Ne Zaman Muhtarlıklara asılacak veya Gelecek bilgileri ile Seçmen Bilgi Kağıtları ne zaman adreslere yollanacak bilgisini paylaşıyoruz.

seçmen+bilgi+kağıtları+ne+zaman+dağıtılacak

Ysk Gov TR duyurularından aldığımız bilgilere göre her seçim döneminde seçim tarihinden 21 gün önce Seçmen bilgi listeleri muhtarlıklara gönderilir. Seçmen bilgi kağıtları da oy kullanacak vatandaşların adreslerine gönderilir.

2014 Mart ayı yerel (Belediye) seçimleri için seçmen bilgi kağıdım ne zaman gelir? ne zaman adresime gönderilecek muhtarlıklara seçmen listeleri ne zaman asılacak diye merak edenler 10 ocak 2014 tarihinden itibaren seçim kağıtları adreslerinize postalanacak ve Muhtarlıklara oy kullanacak seçmenlerin isim adres bilgilerinin bulunduğu Seçmen bilgi listeleri asılacak.

Seçmen pusulaları gelmeyen vatandaşlar ne yapacak?

Seçmen pusulası adresine gelmeyen veya kaybolan vatandaşlar muhtarlarına gidip seçmen bilgi listesinden oy kullanacakları okulu görebilecek,yeni seçmen bilgi pusulası isteyebilecekler.

Ysk Seçmen Pusulaları ne zaman gönderilecek, ve seçmen listeleri ne zaman muhtarlıklara asılacak konumuz bu kadardır. 10 ocaktan itibaren seçmen kağıdınızın ve Muhtarlıktaki seçmen listelerinin peşine düşebilirsiniz.